Projekt do “Daj się poznać” stan na dziś

Przez ostatni przedłużony dwoma dniami weekend posiedziałem trochę nad projektem do konkursu Daj się poznać. Nawet wziąłem specjalnie dwa dni urlopu, ponieważ po pracy z reguły nie ma sił na to by patrzeć dłużej w monitor, ale dosyć marudzenia. W tym poście chciałbym podsumować co zostało zrobione, co jest jeszcze do zrobienia i na czym mam zamiar się skupić w następnych postach i w aplikacji.

Założenia jakie sobie postawiłem

Poniżej lista założeń, które sobie postawiłem w jednym z pierwszych postów dotyczących konkursu.

Co planowałem i zostało zrobione

  • Backend w Azure Mobile Apps wraz z synchronizacja do lokalnej bazy SQLite (jak opisane tutaj i tutaj)
  • Logowanie za pomocą dostawców tożsamości
  • Szkielet aplikacji oparty o bibliotekę Fresh MVVM (początkowo rozpocząłem projekt z MVVM Light i opisywałem w tym i tym poście, ale po drodze przesiadłem się na tą bibliotekę)

Co planowałem i nie jest zrobione

  • Interesujący i ciekawy design (aktualnie aplikacja nie posiada żadnego designu, co zresztą widać na poniższym video). Chciałem to zrobić na koniec i taki mam plan, aby w przyszłych postach własnie się na tym skupić.
  • Notyfikacje push o nadchodzących zadaniach/terminach, to pozostawię na koniec i zobaczę czy się z tym wyrobię…
  • Priorytety zadań i grupowanie według projektów, to planuje dodać

Podsumowując

Jak pisałem wcześniej projekt chciałbym opublikować w sklepach na dwie platformy (Android i IOS), i zakomunikować o tym w jednym z ostatnich postów z tagiem #dajsiepoznac. Dlatego w tym przypadku wolę mieć projekt/aplikację z mniejszą ilością funkcjonalności, ale już w sklepie. Jest to moim zdaniem lepsze niż posiadać aplikację z milionem funkcjonalności nigdy nie opublikowaną i ostatecznie zapominaną…

Poniżej video z aplikacji działającej na “żywym” Androidzie. Jeżeli jeszcze ktoś to czyta to nie przestraszcie się designu aplikacji, którego zresztą nie ma :) Będę o tym pisał i nad tym pracował w następnych postach.

Kod znajdziecie w repozytorium na Github: https://github.com/xorch/WellDoneItXamFresh