Pierwsze wyzwania

OK więc stworzenie nowego projektu nie poszło tak gładko jak z początku się wydawało. Dlatego gdybyś przypadkiem tworzył nowy projekt w Xamarin.Forms, a szczególnie w wersji 2.0.0.6482 to tutaj kilka porad aby zaoszczędzić Twój cenny czas.

1. Po pierwsze zaktualizuj Xamarin w swoim VS, zrób to zanim stworzysz nowy projekt. W ten sposób będziesz miał dostęp od razu do template z projektem UWP i nie będziesz musiał samemu go dodawać.

update_xamarin

2. Stwórz projekt Blank App (Xamarin.Forms.Portable), następnie posprzątaj w Solution Explorer. W moim przypadku będę robił aplikację dla Androida i UWP (no i może dla IOS, ale to dostępności Mac-a). Usunąłem projekty dla Windows 8 i Windows 8.1 oraz wyładowałem projekt IOS.

solution_explorer

3. Następnie rebuild i poszło gładko, później spojrzymy w paczki Nugeta, i 6 aktualizacji, update i rebuild mamy 9000 błędów… :(

VegetaItsOver9000-02

Google i z rozwiązaniem przychodzi szwedzki MVP Daniel Hindrikes. Z projektu usuwamy nie działające referencje:

  • Xamarin.Forms.Core.Design,
  • Xamarin.Forms.Xaml.Design
  • Xamarin.Android.Support.Design

4. Rebuild, wohoa! działa Smile commit …

work_done

  • Dzięki za wpis. Widać nie tylko ja miałem problemy przy tworzeniu projektów. U mnie niestety nie poszło tak łatwo i skończyło się ponowną instalacją całego VS:) Pozdrawiam.

  • Uuu to rzeczywiście kiepsko jak reinstall VS. Dziękuje za komentarz, i Pozdrawiam.