Nieoficjalny Pilot Netia – nowa aplikacja UWP

wp_ss_20151204_0001

Będąc klientem Netii od dłuższego czasu, oraz użytkownikiem systemu Windows Phone zawsze brakowało mi aplikacji na ten mobilny system, widziałem że takowe aplikacje istnieją na pozostałe platformy. Ostatnimi czasy stwierdziłem że trzeba to zmienić i opracowałem aplikację na platformę UWP służącą do obsługi dekodera telewizji Netia. Aplikacja ta działa tak jak pilot zdalnego sterowania udostępniając jej użytkownikowi wszystkie jego funkcje. W przyszłości być może dodam pozostałe funkcje, takie jak lista programów i aplikacji, wzorując się na odpowiednikach aplikacji dostępnych na inne platformy mobilne (Android i IOS), które to zostały oficjalnie wydane przez firmę Netia.

Chciałbym zaznaczyć że nie jestem w żaden sposób powiązany firmą Netia i za opracowanie tej aplikacji nie wziąłem nawet złotówki.

Podstawowe funkcje aplikacji:

  • Funkcje fizycznego pilota telewizji Netia
  • Podłączanie się przy pomocy adresu IP
  • Wyszukiwanie w lokalnej sieci działającego dekodera
  • Zmiana kolorystki aplikacji, na kolor jasny i ciemny.

Aplikacje wstawiłem do sklepu Windows Store, oczywiście jako w pełni darmową. Zapraszam do pobrania, oceny i komentarzy. Ilość pobrań oraz zainteresowanie na pewno przyczyni się do częstszych aktualizacji.

Pobierz z systemu Sklep Windows