ERROR : DEP3321 – Jak uruchomić aplikację UWP na twojej Lumi?

Ostatnio na swoją poczciwą i leciwą już Nokie Lumię 920 wgrałem testową wersje Windows 10 Mobile, zamiarem przetestowania pisanej aplikacji na sprzęcie. I tu się zdziwiłem?!

Error : DEP3321 : To deploy this application, your deployment target should be running Windows Universal Runtime version 10.0.10240.0 or higher. You currently are running version 10.0.10166.0. Please update your OS, or change your deployment target to a device with the appropriate version.

Z opisu błędu da się wywnioskować że problem da się naprawić poprzez zmianę parametrów dotyczących minimalnego środowiska na którym ma się uruchomić aplikacja. W UWP jest to parametr MinTargetVersion. Problem jednak jest taki że nie tak łatwo go znaleźć jakby się z pozoru wydawało. Problemu nie rozwiązałem w zaglądając w właściwości Package.appxmanifest, ani też w właściwości projektu. Chociaż jest tam dostępna opcja zmiany tego parametru to jednak wybór jest ograniczony do 1 pozycji, której to wybrane ustawienie nic nam nie daje poza wyżej opisanym błędem.

Po kolei co trzeba zrobić aby ustawić dany parametr:

1. Prawym na twój projekt w Solution Explorer, twój projekt powinien się pokazać jako NazwaProjektu(unavailable)

2. Wybierz “Unload Project

3. Prawym na wyładowany projekt i “Edit projectName.csproj

4. Znajdź znacznik <TargetPlatformMinVersion>

5. Zmień jego wartość na 10166, zapisz i zamknij plik.

 

targetPlatformUWP

 

6. Ponownie prawym na projekt i “Reload Project

7. Rebuild i uruchom (pamiętaj aby odblokować)

To wszystko w tym krótkim wpisie. Pozdrawiam