Demo Aplikacja na Windows phone 8.1

1Niedługo mam zamiar napisać większą aplikację uniwersalną na Windows 8.1 i Windows Phone 8.1, która poruszy temat produktywności, a dokładniej metodyki GTD.  Jednakże zanim się za to wezmę na poważnie to chcę poznać tę platformę bliżej. W związku z tym napisałem prostą demo aplikację, której źródła ściągniecie tutaj. Aplikacja ta nie jest zbyt odkrywcza jeżeli chodzi o jej tematykę, bo polega na odgrywaniu dzwonków. W aplikacji tej chciałem się skupić na poznaniu kilku istotnych aspektów, które dotyczą aplikacji mobilnej na tej platformie.

A więc co udało mi się zrobić i nauczyć pisząc tę aplikację:

1. Zastosowałem framework do obsługi wzorca MVVM, a uściślając MVVM Light, nauczyłem się jak działa viewmodel locator, oraz co mnie bardzo miło zaskoczyło dowiedziałem się, że ten framework posiada wbudowany kontener IOC (simpleIOC) podobnie jak wcześniej opisywany PRISM. Możliwość wstrzykiwania zależności napewno ułatwi pisanie większej aplikacji. Jest to dosyć prosty w użyciu framework, jednakże cały czas ciągnie mnie w stronę spróbowania frameworku Caliburn.Micro i jego “naming conventions”, ale to może w przyszłej aplikacji…

2. Poznałem sposób lokalizacji (tłumaczenia) stringów w windows phone 8.1, który w porównaniu do windows 8 jest dużo bardziej toporny, a najgorsze jest to, że tłumaczonych stringów nie widać podczas pracy w “designerze”.

3. Użycia kontrolki przypominającej o tym aby użytkownik ocenił aplikacje w sklepie. Nie wiem czy jest to “industry standard”, ale to co udało mi się znaleźć, w dodatku instalowane z pomocą Nuget-a jest naprawdę świetne i proste w użyciu. Link do paczki Nuget-a z kontrolką app-promo, oraz link jak ją użyć.

Co jeszcze planuje dodać do całości to na pewno sposób na dodanie AdMoba lub innej formy reklamy, i poznanie sposobu użycia SqlLite, ale to pewnie w przyszłych demo aplikacjach.

Link do repozytorium opisanej wyżej aplikacji.